Jak se tvoří školka – Milník jménem spolek

Cestou k reálné školce je potřeba projít několika milníky. V souvislosti s tím mě napadlo vytvořit cyklus milníků a jeden po druhém si pěkně představit. Dnes se tedy zaměřím na založení spolku.

Ale nechtěla bych popisovat, co je k jeho založení potřeba. Mým záměrem je se na spolek podívat z pohledu té své neviditelné důležitosti. Jenže ta důležitost nakonec způsobí neskutečný posun.

Spolek

Co to vlastně znamená založit spolek? Proč je to milník? Je to opravdu tak důležité? Proč?

Kromě toho, že to dává nějaký právní rámec celému tomu vašemu snu a vašemu snažení, má to takový zvláštní nádech. Nádech toho, že teď už teda opravdu začínáte. Navíc založit spolek nemůže člověk sám. Je potřeba minimálně tří lidí. A to je právě ten moment, kdy si ti lidé s tím stejným záměrem řeknou, jdeme do toho. Jdeme do toho společně. Udělají ten krok. Nadechnou se, vydechnou. A založí ho. 🙂

Samozřejmě, takto jednoduché to není. Je to spousta hodin přemýšlení, vymýšlení, psaní, sepisování, upravování a opravování. Ale to všechno z vás, z těch, co tomu ten čas věnují, dělá parťáky.

Nejste na to sami

Tento okamžik je tedy velice důležitý z pohledu toho, že teď už víte, že na to nejste sami. Už se z toho nedá jenom tak vycouvat. Už se musí jít jenom dál a dál. Doteď to bylo takové povídání o tom, co byste jak udělali. Co byste chtěli a jak byste si to představovali. Ale teď už přichází na řadu vlastní realizace. Teď už vykřičíte do světa „Jsme tu a budeme chtít to a to dělat tak a tak!“.

To, že v tom jede někdo s vámi, někdo, kdo je na stejné vlně jako vy, je moc důležité. Hlavně v okamžicích, kdy člověk nevidí světlo na konci tunelu. Má před sebou víc otazníků než teček. Kdy řeší, jestli to, co dává smysl jemu, jestli dává smysl ještě někomu jinému. V těchto chvílích je moc důležité, aby stál u vás někdo, kdo vám řekne, že to důležité je. Nejenom pro vás.

Milník na cestě a jdeme dál!

Spolek je takové oficiální partnerství mezi těmi, co to mají podobně. Spolek je začátek společné cesty. Nedá se obejít, přeskočit, vynechat. Ale je to známka toho, že na dalších milnících nebudete stát sami. Je to jakési vnitřní uklidnění. A vzpruha do dalšího tvoření.

Podrobněji se tématu založení spolku věnuji ve svém eBooku Jak založit spolek. Můžete zde najít kompletní návod jak založit spolek jednoduše a rychle. Součástí eBooku jsou i vypracované vzorové dokumenty, bez kterých se při zakládání spolku neobejdete.

A teď už hurá na to!

Mým posláním jako mámy a autorky projektu Ostrov pro děti je provést rodiče vytvářením bezpečných a respektujících míst pro jejich děti a to v podobě školek a škol založených mimo systém. Ukazuji rodičům jak je možné i mimo domov zvládnout to nejcitlivější dětské období s láskou a respektem a přináším dětem šanci vybudovat si pevné základy, na kterých budou moci stavět po celý svůj život. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.